KENAR MÜHENDİSLİK Müşavirlik Proje Hizmetleri İmalat Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Optik, Lazer, Plazma, Vakum ve Mekanikte
Çözüm Ortağınız

Ultra Yüksek Vakum Sistemleri

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı
Her Türlü Vakum Odası İmalatı
Elektron Tabancası İmalatı
Hızlandırıcı Mıknatısı İmalatı

Optik Tasarımlar ve Sistemler

Optik Deney Setleri
Aydınlatma Sistemleri (Led)
Aydınlatma Sistemleri (Floresan)

Lazer Sistemleri

Nd:YAG Lazer İmalatı
Diyot Lazer Sistemi İmalatı
Karbondioksit Lazeri İmalatı

Sonlu Elemanlar Analizleri

Mukavemet Analizleri
Isıl Analizler
Uzay Kalifikasyon Analizleri

Özel Tasarımlar

Baraj Mekaniği
Özel Sistemler
ANASAYFA HAKKIMIZDA TEMSİLCİLİKLER REFERANSLAR İLETİŞİM

Uzay Kalifikasyon Analizleri

Uydu sistemlerinin ECSS-E-10-03A Testing standardına uygun olarak, gerçek kalifikasyon testi öncesi, sanal ortamda fırlatma, yörünge, ısıl analizleri ile rezonans taraması, sinüzoidal titreşim testi, rastgele titreşim testi ve şok testlerinin simülasyonları firmamız bünyesinde yapılabilmektedir.

İmalat öncesi ve sonrası, firmamızda uzay kalifikasyon analizleri yapılmış yüksek çözünürlüklü uydu kamerasına ait birkaç analiz sonucu aşağıdadır.
Uydu kamerasının yer aldığı uydu sisteminin fırlatıcıdan ayrılması ve motor ateşlemesi sırasında oluşan şok sinyallerine karşı kameranın dayanıklılığını belirlemek için yapılan şok testi incelemesi.
Grafikte kamera üzerindeki kritik noktalardan birine yerleştirilmiş sensörün, uygulanan çok kısa süreli yük sonrası yer değiştirmesi görülmektedir.
Sistemin gerçek çalışma şartlarında maruz kaldığı dinamik yükler altında yapısal dayanımının ve tasarımın zayıf noktalarının incelendiği analizler sonunda elde edilen gerilme, yer değiştirme, frekans vb. değerler incelenmiş, kamerada farklı tasarıma gitme ihtiyacı olduğu gerçek test öncesinde görülmüştür.

  kenar Mühendislik, Müşavirlik, Proje Hizmetleri, İmalat ve Pazarlama, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi
2014 © - Her Hakkı Saklıdır