KENAR MÜHENDİSLİK Müşavirlik Proje Hizmetleri İmalat Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Optik, Lazer, Plazma, Vakum ve Mekanikte
Çözüm Ortağınız

Ultra Yüksek Vakum Sistemleri

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı
Her Türlü Vakum Odası İmalatı
Elektron Tabancası İmalatı
Hızlandırıcı Mıknatısı İmalatı

Optik Tasarımlar ve Sistemler

Optik Deney Setleri
Aydınlatma Sistemleri (Led)
Aydınlatma Sistemleri (Floresan)

Lazer Sistemleri

Nd:YAG Lazer İmalatı
Diyot Lazer Sistemi İmalatı
Karbondioksit Lazeri İmalatı

Sonlu Elemanlar Analizleri

Mukavemet Analizleri
Isıl Analizler
Uzay Kalifikasyon Analizleri

Özel Tasarımlar

Baraj Mekaniği
Özel Sistemler
ANASAYFA HAKKIMIZDA TEMSİLCİLİKLER REFERANSLAR İLETİŞİM

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı

Firmamız bünyesinde Ultra Yüksek Vakum (10-9- 10-12 mbar ) altında çalışma şartlarına uygun mekanik eleman ve sistemlerin proje ve imalatları yapılmaktadır.

Kaplama ve Hızlandırıcı sistemlerinde ölçüm, örnek değiştirme v.b. işlemler için sistem içerisinde çalışan veya sisteme girip çıkan mekanizmalara ihtiyaç duyulur. Bu mekanizmaların vakum ortamını bozmadan çalışması gerekmektedir.

Ultra yüksek vakum ortamında çalışacak mekanizmaların proje, imalatı, temizliği ve montajı esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle yapılacak olan mekanizmanın çalışma ortamına uygun olarak projelendirilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan imalatın projeye uygun olarak, verilen toleranslar dahilinde ve uygun yöntemler ile üretilmesi gerekmektedir. Üretilen parçaları temizliği uygun temizlik aşamalarından geçirilerek yapılır. Tüm bu temizlik aşamalarının temiz oda ortamında yapılması şarttır. Montaj işleminin de temiz oda içerisinde belli montaj kurallarına uyularak yapılması ve ürünün yine temiz oda içerisinde paketlenmesi gerekmektedir.

Şirketimizde ultra yüksek vakum ortamında çalışacak tüm parça ve mekanizmalar Class 100 temiz oda şartlarında uzman personel tarafından temizlenmekte, monte edilmekte ve paketlenmektedir.

Mekanizmalar müşterinin ihtiyacına göre tasarlanmakta , 3 eksene kadar hareket verilebilmekte olup tahrik mekanizmaları manuel, pnömatik veya elektrik motoru ile sağlanabilmektedir.

  kenar Mühendislik, Müşavirlik, Proje Hizmetleri, İmalat ve Pazarlama, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi
2014 © - Her Hakkı Saklıdır