KENAR MÜHENDİSLİK Müşavirlik Proje Hizmetleri İmalat Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Optik, Lazer, Plazma, Vakum ve Mekanikte
Çözüm Ortağınız

Ultra Yüksek Vakum Sistemleri

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı
Her Türlü Vakum Odası İmalatı
Elektron Tabancası İmalatı
Hızlandırıcı Mıknatısı İmalatı

Optik Tasarımlar ve Sistemler

Optik Deney Setleri
Aydınlatma Sistemleri (Led)
Aydınlatma Sistemleri (Floresan)

Lazer Sistemleri

Nd:YAG Lazer İmalatı
Diyot Lazer Sistemi İmalatı
Karbondioksit Lazeri İmalatı

Sonlu Elemanlar Analizleri

Mukavemet Analizleri
Isıl Analizler
Uzay Kalifikasyon Analizleri

Özel Tasarımlar

Baraj Mekaniği
Özel Sistemler
ANASAYFA HAKKIMIZDA TEMSİLCİLİKLER REFERANSLAR İLETİŞİM
OPTİK DENEY SETLERİ
Günümüz teknolojisinde önemli bir yere sahip optik fiziğinin temel deney setleri şirketimiz tarafından üretilmekte ve tedarik edilmektedir. Yüksek öğretim ve orta öğretim düzeyinde optik deneyleri yapılabilecek deney setlerimiz şunlardır:

    I.    Kırınım ve Girişim Deney Seti 
    II.   Polarizasyon Deney Setleri
        ► Polarizasyon Deney Seti-1 (Kutuplanmamış Işık Kaynağı) 
        ► Polarizasyon Deney Seti-2 (Kutuplanmış Işık Kaynağı) 
        ► Polarizasyon Deney Seti-3 (İleri Polarizasyon) 
        ► Polarizasyon Deney Seti-4 (Brewster Açısı)
    III.  Michelson İnterferometresi
    IV. Spektrometre Deney Seti
    V.   İnce Mercek Deney Seti 
    VI.  Kalın Mercek Deney SetiI.  KIRINIM VE GİRİŞİM DENEY SETİ
Işık dalgalarında kırınım ve girişim konularının uygulamasını sağlayan bir deney setidir Kırınım ve Girişim Deney Seti ile lazer ışınının farklı yarıklardan geçerek oluşturduğu kırınım ve girişim desenleri incelenebilmektedir. Üniversite ve Ortaöğretim için uygundur. ( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)


II.  POLARİZASYON DENEY SETLERİ

Kutuplu ve kutuplu olmayan ışık kaynakları kullanılarak ışığın dalga teorisinin inceleme imkânı olan polarizasyon deney setleri 4 ayrı deney setinden oluşmaktadır.

  ► Polarizasyon Deney Seti-1 (Kutuplanmamış Işık Kaynağı): Kutuplayıcı filtreler yardımıyla polarize olmayan LED ışık kaynağından doğrusal polarize ışık elde etme ve ışık miktarının filtrelerin optik eksenleri arasındaki açıya bağlı değişimini inceleme imkânı sağlamaktadır. Üniversite ve Ortaöğretim için uygundur. ( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)

  ► Polarizasyon Deney Seti-2 (Kutuplanmış Işık Kaynağı): Lazerden çıkan doğrusal polarize ışığı kullanarak Malus Yasası'nı doğrulama imkânı sağlamaktadır. Üniversite ve Ortaöğretim için uygundur.
( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)

  ► Polarizasyon Deney Seti-3 (İleri Polarizasyon): Kutuplayıcı filtreler yardımıyla, polarize olmayan LED ışık kaynağından doğrusal polarize ışık elde etme, faz oluşturucu plakalar yardımıyla bu ışığı dairesel veya eliptik kutuplanmış ışığa çevirme ve ışık miktarının filtrelerin optik eksenleri arasındaki açıya bağlı değişimini inceleme imkânı sağlamaktadır. Üniversite için uygundur.
( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)

  ► Polarizasyon Deney Seti-4 (Brewster Açısı): Kutuplanmış lazer ışık kaynağı ile farklı geliş açılarında belli bir yüzeyden yansıyan ışık şiddetinin ölçülmesi ile yüzey malzemesine ait Brewster açısı ve kırıcılık indisi tespit edilebilmektedir. Ayrıca yapılan deney sürecinde Fresnel denklemlerini sağlanması da yapılabilmektedir. Üniversiteler için uygundur. ( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)


III.  MICHELSON İNTERFEROMETRESİ

Işık dalga teorisinde ani faz açısına sahip iki dalga ile oluşturulan girişim deseni elde edilebilmektedir. Ayrıca ayna hareketi ile yol farkı oluşturularak yer değiştiren halka adedi ile ışığın dalga boyu veya yer değiştirme mesafesi ölçülebilmektedir. Üniversiteler için uygundur.( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)


IV.  SPEKTROMETRE DENEY SETİ

Tek gazlı ( He, Na, Hg, N2 vb.) ışık kaynaklarının tayf dağılımını prizma ve ızgara ile inceleme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca prizma malzemesine ait Cauchy denklemi oluşturulabilmekte ve her ışık çizgisinin dalga boyu hesaplanabilmektedir.Üniversite ve Ortaöğretim için uygundur.


V.  İNCE MERCEK DENEY SETİ

Iraksak ve yakınsak mercekler kullanarak merceklerin optik davranışlarını inceleme imkânı sağlamaktadır. Deneyde birer adet yakınsak ve ıraksak merceğin odak uzaklıkları hesaplanmaktadır. Üniversiteler için uygundur. ( Tanıtım Broşürü için tıklayınız)


VI.  KALIN MERCEK DENEY SETİ

Deney seti ile geometrik optiğin temel davranışları sadece görsel olarak incelenebilmektedir. Ortaöğretim için uygundur.

  kenar Mühendislik, Müşavirlik, Proje Hizmetleri, İmalat ve Pazarlama, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi
2014 © - Her Hakkı Saklıdır