KENAR MÜHENDİSLİK Müşavirlik Proje Hizmetleri İmalat Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Optik, Lazer, Plazma, Vakum ve Mekanikte
Çözüm Ortağınız

Ultra Yüksek Vakum Sistemleri

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı
Her Türlü Vakum Odası İmalatı
Elektron Tabancası İmalatı
Hızlandırıcı Mıknatısı İmalatı

Optik Tasarımlar ve Sistemler

Optik Deney Setleri
Aydınlatma Sistemleri (Led)
Aydınlatma Sistemleri (Floresan)

Lazer Sistemleri

Nd:YAG Lazer İmalatı
Diyot Lazer Sistemi İmalatı
Karbondioksit Lazeri İmalatı

Sonlu Elemanlar Analizleri

Mukavemet Analizleri
Isıl Analizler
Uzay Kalifikasyon Analizleri

Özel Tasarımlar

Baraj Mekaniği
Özel Sistemler
ANASAYFA HAKKIMIZDA TEMSİLCİLİKLER REFERANSLAR İLETİŞİM
Mukavemet Analizleri

Analitik yöntemlerle sonuca ulaşılamayacak kadar karmaşık sistemlerde, sistemi basite indirip sonuca yaklaşma yolu olan sonlu eleman analizi yöntemi, şirketimizin verdiği mühendislik hizmetleri arasında yer almaktadır.

Bilgisayar destekli olduğundan bu yöntem(FEA), dışarıdan bakıldığında bir 3D-CAD programı kullanmak kadar kolay görülse de, ehli olmayan kişilerin ellerinde (temel bilgi eksikliği, yanlış mesh ağı örülmesi, çıkan sonuçların doğru yorumlanmaması vs. kaynaklı) çok ciddi (büyük maddi, hatta hayati vs.) sonuçlara neden olması işten bile değildir.

Tüm bu hassasiyetleri göz önünde bulundurarak yaptığımız analiz hizmetlerimizin bazıları şunlardır.

  • Gerilme, Gerinim ve Deformasyon Analizleri (Lineer Statik/Dinamik ve Non-Lineer Statik/Dinamik)
  • Yorulma Analizleri
  • Doğal Frekans Analizi.
Konya B.Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi skorboard unun yapısal analizleri firmamız tarafından yapılmıştır. Modelin 1/4'ü(çeyreği) üzerinde simülasyona yoğunlaşılmıştır, kesilen yerlerde kayar mesnet uygulanmıştır.Makaraların bulunduğu yerlerden model sabitlenmiştir, paneller analiz içine yük olarak eklenmiştir.
ALKUMRU Barajı ve HES Daimi teçhizatlarını projelendiren şirketimiz kritik teçhizatların mühendislik hesaplarında sonlu elemanlar yöntemini kullanmıştır. Yanda analiz sonucu yer alan üçlü branşman 8 m boru çapından 5' er metrelik borulara ayrılmaktadır. 13 bar da test edilen branşmanın analizleri için simetrik parçası (1/2) kullanılmıştır.
Analitik hesaplarda, kritik olan branşman ek yerlerinin incelenmesi zor olmakta ve sonlu elemanlar yöntemine ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılan analizler sonucu branşman bir çok noktasından ek güçlendirmeler ile projelendirilmiş ve test aşaması başarı ile atlatılmıştır.
120 ton yük taşıma kapasiteli bir santral binası vinci için gerilme analizi. Simulasyonda doğruya daha fazla yaklaşabilmek için kritik yerler olan teker bölgelerinde mesh ağları yoğunlaştırılmış, bu yerlerde kayar veya sabit mesnetleme yerine sanal yüzeyler oluşturularak bu yüzler arasında iç içe geçmeyen kontaklar tanımlanmıştır.
Ülkemizde geliştirilen 2 m çözünürlüğe sahip bir uydu kamerasının ısıl ve mekanik analizleri şirketimiz tarafından yapılmıştır. Özel bir seramik malzemeden imal edilen aynaların doğal frekans analizleri yanda görülmektedir.

  kenar Mühendislik, Müşavirlik, Proje Hizmetleri, İmalat ve Pazarlama, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi
2014 © - Her Hakkı Saklıdır