KENAR MÜHENDİSLİK Müşavirlik Proje Hizmetleri İmalat Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Optik, Lazer, Plazma, Vakum ve Mekanikte
Çözüm Ortağınız

Ultra Yüksek Vakum Sistemleri

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı
Her Türlü Vakum Odası İmalatı
Elektron Tabancası İmalatı
Hızlandırıcı Mıknatısı İmalatı

Optik Tasarımlar ve Sistemler

Optik Deney Setleri
Aydınlatma Sistemleri (Led)
Aydınlatma Sistemleri (Floresan)

Lazer Sistemleri

Nd:YAG Lazer İmalatı
Diyot Lazer Sistemi İmalatı
Karbondioksit Lazeri İmalatı

Sonlu Elemanlar Analizleri

Mukavemet Analizleri
Isıl Analizler
Uzay Kalifikasyon Analizleri

Özel Tasarımlar

Baraj Mekaniği
Özel Sistemler
ANASAYFA HAKKIMIZDA TEMSİLCİLİKLER REFERANSLAR İLETİŞİM
Isıl Analizler

Şirketimiz verdiği mühendislik hizmetleri arasında mekanik sistemlerin ısı analizleri de yer almaktadır. Yaptığı çalışmalarda analitik yöntemlerin yanı sıra sonlu elemanlar yöntemini de kullanan şirketimiz en ileri seviyede mühendislik çözümleri üretmektedir.

Hizmetlerimiz arasında iletim, taşınım,radyasyon gibi termal yükler altındaki sistemlerin kararlı ve transient hallerinin analizleri yer almaktadır.

Şekilde yüksek vakum şartlarında, vakum flanşına uygulanan çeşitli termal yüklerin (iletim, taşınım ve ışınım) oluşturduğu sıcaklık dağılımı görülmektedir.
Optik tasarımını da yaptığımız, özel imalat alüminyum soğutucuya sahip led aydınlatma sisteminin kararlı hale(steady-state) ulaştığındaki sıcaklık dağılımı yandadır. 15 noktaya yerleştirilen 2'şer Watt güce sahip ledlerin çalışma ortamında maksimum 45ºC ye kadar ısındığı görülmektedir.(Analize, kullanılan termal macunun ısıl direnci ile alüminyum kanatlar arası radyasyon da dahil edilmiştir)
Üstteki aydınlatma sisteminde en fazla ısınan led ışık kaynağına konulan sensörden alınan zamana bağlı sıcaklık değişimi grafiği yandadır.(transient)

  kenar Mühendislik, Müşavirlik, Proje Hizmetleri, İmalat ve Pazarlama, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi
2014 © - Her Hakkı Saklıdır