KENAR MÜHENDİSLİK Müşavirlik Proje Hizmetleri İmalat Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi Optik, Lazer, Plazma, Vakum ve Mekanikte
Çözüm Ortağınız

Ultra Yüksek Vakum Sistemleri

UHV Mekanik Sistemleri İmalatı
Her Türlü Vakum Odası İmalatı
Elektron Tabancası İmalatı
Hızlandırıcı Mıknatısı İmalatı

Optik Tasarımlar ve Sistemler

Optik Deney Setleri
Aydınlatma Sistemleri (Led)
Aydınlatma Sistemleri (Floresan)

Lazer Sistemleri

Nd:YAG Lazer İmalatı
Diyot Lazer Sistemi İmalatı
Karbondioksit Lazeri İmalatı

Sonlu Elemanlar Analizleri

Mukavemet Analizleri
Isıl Analizler
Uzay Kalifikasyon Analizleri

Özel Tasarımlar

Baraj Mekaniği
Özel Sistemler
ANASAYFA HAKKIMIZDA TEMSİLCİLİKLER REFERANSLAR İLETİŞİM

Her Türlü Vakum Odası İmalatı

Vakum odaları, vakum pompaları yardımıyla iç basınçları atmosfer basıncının altına düşürülebilen yapılardır. Parçacık hızlandırıcılardan kaplama sistemlerine kadar çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadırlar. Uygulamaya göre düşürülmesi gereken basınçlar da farklılık göstermektedir ve istenen basınca ulaşabilmek için uygun projelendirme, imalat, temizlik ve paketleme aşamaları takip edilmelidir.

Ultra yüksek vakum ortamında çalışacak vakum odalarının proje, imalatı, temizliği ve montajı esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle yapılacak olan vakum odasının çalışma ortamına uygun olarak projelendirilmesi gerekmektedir. Kaynak yerleri doğru tespit edilmeli, elektrot türü ve kaynak işlemi doğru seçilmelidir. Yapılacak olan imalatın projeye uygun olarak, verilen toleranslar dahilinde ve uygun yöntemler ile üretilmesi gerekmektedir. Üretilen parçaların temizliği uygun temizlik aşamalarından geçirilerek yapılmalı. Tüm temizlik aşamalarının temiz oda ortamında yapılıdır. Montaj işleminin de temiz oda (Class 100) içerisinde belli montaj kurallarına uyularak yapılması ve ürünün yine temiz oda içerisinde paketlenmesi gerekmektedir.

Eğer elde edilmek istenen vakum ultra yüksek vakum (10-9- 10-12 mbar) seviyesinde ise, kusma (outgassing) etkisi de göz önünde bulundurulmalı ve uygun işlemden geçirilmelidir.

Olası kaçakların yerini ve büyüklüğünü belirlemek için vakum seviyesine uygun sızıntı tespit cihazları kullanılmalıdır.

Şirketimizde ultra yüksek vakum ortamında çalışacak tüm parça ve vakum odaları Class 100 temiz oda şartlarında uzman personel tarafından temizlenmekte, monte edilmekte ve paketlenmektedir.

Şirketimizde vakum ihtiyacınıza göre sistem projelendirilmesi, vakum elemanlarının (pompa, vana v.b) seçimi ve vakum oda imalatları yapılmaktadır.

  kenar Mühendislik, Müşavirlik, Proje Hizmetleri, İmalat ve Pazarlama, Sanayi, Ticaret Limited Şirketi
2014 © - Her Hakkı Saklıdır